Seo Nedir - İ&R İnternet Reklamcılığı Ajansı ®İ&R İnternet Reklamcılığı Ajansı ®

Seo Nedir

Home » Seo Nedir
 

 

SEO NEDİR ?


   SEO ingilizce “Search Engine Optimization” cümlesinin baş harflerinin alınmasıyla oluşturulan kısaltılmış bir terimdir. Türkçe meali “Arama Motoru İyileştirme”.

     Yakın geçmişte firmalar yaptırdıkları web sitleri ile yarışır durumdaydı. Günümüzde ise firmalar sektörlerinin popüler arama kelimelerinde arama motorlarında ne kadar yukarıda olduğuyla alâkadar oluyorlar. Hatta tek sayfalık siteler yaptırıp SEO için daha fazla zaman ve emek harcar duruma geldiler. Site sahipleri artık bizim site neden arama motorunda falanca kelimeleri yazınca çıkmıyor diye sorar duruma geldiler. Çok değil bir kaç yıl önce, ülkemizde web tasarımcılar bunu site sahiplerine anlatmaya çalışıyorken artık taşlar yerine oturmaya başlamış ve Türkiye’ de “internet reklamcılığı”  sektörü gelişmeye başlamıştır.

     SEO site sahipleri tarafından çoğu kez yanlış anlaşılmış ve yanlış anlaşılmaya devam ede gelecek bir konudur. İnsan oğlu tarih boyunca da hep en yukarılarda, hep en nezih yerlerde olmaya gayret göstermiştir. Günümüz içinde insanoğlu değişmiş değildir ve yine hep en güzel yerlerde, en gözde konumda, en yukarılarda olmayı istemektedir. SEO, internetin Dünya’ daki hızlı gelişimi ve internet reklamcılığının gelişimi ile insan oğlunun dikkatlerini ve dolayısıyla çabalarını internete kaydırmasından ibarettir.

Erdoğan ÇINAR
İ&R İnternet Reklamcılığı Ajansı
®

Comments & Responses

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir